Textile Innovation Day’in ikincisi 2 Mart 2016 tarihinde WOW Airport Hotel İstanbul’da gerçekleştirilecektir…Tekstil’de tasarımdan, boyama ve baskıya üretimin her aşamasında X-Rite Pantone’nin renk çözümleriyle tanışın…OnLine Davetiye ile kaydınızı yaptırabilirsiniz…

Renk tedarik zinciri boyunca PantoneLIVE’ın kullanımını vurgulayan P&G ve ASDA’nın da dahil olduğu artan global marka sayısını göz önünde bulunduran katılımcılar, hem bu benzersiz ürün hakkında bilgi almaktan, hem de işlerinde nasıl uygulayacaklarını öğrenmekten mutluluk duydular.

X-Rite Platform

Etkinlikte tanıtılan bir diğer ürün ise X-Rite Platform’du. Bu yeni nesil elde taşınabilir cihaz, baskı öncesi, son yayın öncesi ve matbaa aşamalarında, renkli dokunmatik ekranına çoğu zaman tek bir dokunuşla erişilebilen verilerle doğru renk ölçümünü sağlıyor.

X-Rite eXact

X-Rite eXact ise kullanımının hızlı, verimli ve etkin hale getirilmesi için deneyim seviyesi ne olursa olsun her kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor. Buna ek olarak, herhangi bir kablo ya da tel gerektirmediğinden, tesis içinde istenilen yere kolayca taşınabiliyor.

ColorCert

ColorCert: X-Rite sürümünün, müşteri dosyasından başlayarak üretim boyunca birçok teknolojik aşamada kaliteyi koruyarak, olağanüstü renk yönetimini nasıl başardığının da anlatıldığı toplantıda Viscomi, sözlerine şöyle devam etti: “ColorCert, üretim kalitesinin tesis çapında veya küresel ölçekte tanımı, takibi ve iletilmesi için istatistiksel üretim kontrolünü sağlayan bulut bazlı bir çözümdür. Küresel bir renk tedarik zincirinde bu hem marka sahipleri, hem de yazıcılar ve dönüştürücüler için kritik bir noktadır. PantoneLIVE ve X-Rite eXact’ın yanı sıra standartlara uyumlu diğer cihaz ve yazılımlarla da basitçe entegre edilerek, hemen hemen her ortamda kolaylıkla kullanılıyor.”

CAPSURE

Akdeniz ve Türkiye Pazarlama Uzmanı Clizia Capecchi ise “Cep boyutunda bir renk ölçüm cihazı olan son CAPSURE’den bahsederek, “Tasarımcıların herhangi bir yüzey, materyal ya da kumaştan, hatta küçük, desenli, çok renkli dokulardan bile, renk ilhamı yakalamalarına ve çabucak, doğru Pantone rengi ile eşleştirmelerine olanak verir. Taranan renkler ve bu renklerin çağrıştırdığı fikirler CAPSURE dahili mikrofonu ile anında sözlü olarak da kaydedilebilir” diye konuştu.