Yazılar

Masaüstü Renk Ölçüm Cihazları

X-Rite Masaüstü Spektrofotometreleri

X-Rite tezgah üstü spektrofotometreler, tedarik zinciri boyunca hassas renk ölçümü ve kalite kontrolü için en yüksek doğruluğu ve tekrarlanabilirliği sunar. gibi çeşitli sektörlerde standart oluşturma, renk formülasyonu ve kalite kontrol için kullanılırlar Otomobil , boya ve kaplamalar, plastikler, tekstil ve konfeksiyon, kozmetik, tüketici elektroniği, kağıt, inşaat malzemeleri, dayanıklı tüketim malları, yiyecek ve içecek..

 Italian_Ci7000 Masaüstü Spektrofotometre Serisi

Masaüstü küre spektrofotometreleri


Ci7000 tezgah üstü küre spektrofotometre ailesi, benzeri görülmemiş denetlenebilirlik ve tutarlı performans sunarken, rengi ölçmek, yönetmek ve iletmek için yeni bir standart belirliyor.

 Temassız Spektrofotometre; MetaVue VS3200

MetaVue Ailesi Temassız Spektrofotometre | X Rite


X-Rite’ın MetaVue temassız görüntüleme spektrofotometre ailesi, perakende boya ve endüstriyel uygulamalar için renk ölçümünde benzersiz çok yönlülük ve hassasiyet sunar.

 Italian_Ci7000 Masaüstü Spektrofotometre Serisi

0:45 Masaüstü Spektrofotometreler


X-Rite’ın 0:45 masaüstü masaüstü spektrofotometreleri, otomotiv, tekstil, kağıt, web kaplama ve çok daha fazlası dahil olmak üzere birçok endüstride rengi değerlendirmek ve kontrol etmek için laboratuvar ortamlarında kullanılır.

 Kompakt Küre Masaüstü Spektrofotometreler

kompakt spektrofotometre


Kompakt küre tezgah üstü cihazlar, optimize edilmiş bir renk ölçüm işlemine sahip olmanızı sağlar. Kalite kontrol veya renk formülasyon yazılımı ile birleştirildiğinde, bu tezgah üstü cihazlar eksiksiz bir renk ölçüm çözümüne dönüşür.

X-Rite Masaüstü Spektrofotometre Türleri

Masaüstü spektrofotometreler birçok şekil ve boyutta mevcuttur. Hangisinin sizin için en iyi olduğunu belirlemek, ortamınıza (perakende boya atölyeleri, tekstil mağazaları veya laboratuvar ortamları gibi) ve ihtiyaçlarınıza (standart oluşturma, renk formülasyonu ve renk kontrol programını yönetme gibi) bağlıdır. İnanılmaz doğrulukları ve tutarlılıkları nedeniyle, katı delta hatası (DeltaE) ile çalışırken masaüstü spektrofotometreler tercih edilir. Aslında, X-Rite tezgah üstü spektrofotometreler birçok endüstri standardı ile uyumludur: ISO, CIE, ASTM ve DIN.

Neden masaüstü küre spektrofotometre seçmelisiniz?

spektrofotometreleri, Ci7600 , Ci7800 ve Ci7860 X-Rite küre daha fazla güven için gerçek proses kontrolü sunar. Genellikle tekstil ve halı gibi dokulu yüzeylerde, ayrıca sıvılarda, plastiklerde ve çok parlak yüzeylerde renk ölçmek için kullanılırlar. İnsan gözünün göreceğiyle yakından eşleşen renk ölçümlerini hesaplamak için yansıyan ışığı tüm açılardan ölçebilirler.

1 – Ci7000 serisi, sektör lideri özellikler sunar

 • En doğru sonuçlar için en iyi cihazlar arası uyum ve birinci sınıf tekrarlanabilirlik;
 • Yansıtma ve geçirgenlik ölçümleri yapabilen;
 • Optik parlatıcı ajanları ölçmek için UV aydınlatma sunar;
 • Sıcaklık ve nem ölçümü için dahili bir sensör, tüm ölçümlerin doğru bir şekilde kaydedilmesini ve izlenmesini sağlar;
 • ASTM D1003 Part B for Haze, ASTM E1348 – Standart Spektrofotometrik Renk ve Hemisferik Geometri Kullanılarak Geçirgenlik Test Yöntemi ve ISO 22891 Geçirgenlik Standardı gibi endüstri standartlarını karşılar;
 • Parlaklık seviyelerini belirlemek için hızlı, eş zamanlı SPIN/SPEX ölçümleri gerçekleştirir;
 • Benzeri görülmemiş denetim izi, ölçüm sırasında her numune için cihaz durumunu, numune görüntüsünü ve ölçüm parametrelerini içerir;
 • Buğuyu spektrofotometre ile ölçmek mümkündür;
 • Çok çeşitli numune boyutlarını ölçmek için açıklık plakaları:
  • Mevcut iletim açıklığı plakaları: 20, 17, 19 ve 6 mm (modele bağlı olarak);
  • Mevcut yansıtma açıklık plakaları: 25, 17, 10, 6 ve 3,5 mm;
 • Yerleşik NetProfiler durumu, cihazın kalibre edilmiş ve optimize edilmiş durumda olduğunu doğrular;
 • Numune kolu ve isteğe bağlı aksesuarlar, tozlar, sıvılar ve jeller dahil olmak üzere farklı numune malzemeleri türlerini barındırır;
 • Çoklu bağlantı portları, USB kablosu veya ethernet üzerinden bağlantılara izin verir.

2 – Beş modda Ci7600, Ci7800 ve Ci7860 ölçümü

X-Rite Ci7600, Ci7800 ve Ci7860 Masaüstü Spektrofotometreler, yüksek verimlilik için beş farklı ölçüm modu kullanarak renkli verileri yakalayabilir:

 1. Şeffaf numuneler için doğrudan iletim ölçümleri;
 2. Yarı saydam numuneler için toplam iletim ölçümleri;
 3. Renk ve opaklık değerlendirmesi için yansıtma ve iletim verilerini yakalamak için yansıtma veya iletim ölçümleri;
 4. Işığı saçan yarı saydam numuneler için bulanıklık ölçümleri;
 5. Farklı açıklık boyutları ile çift SPIN/SPEX yansıtma ölçümü (SCI: aynasal bileşen dahil ve SCE: aynasal bileşen hariç).

3 – Ci7000 serisi kapsamlı bir çözüm oluşturur

ilişkilendirildiğinde NetProfiler yazılımıyla ve Color iMatch veya Color iQC , Ci7000 serisi rengi ölçmek, yönetmek ve iletmek için yeni bir standart belirliyor.

Neden temassız masaüstü spektrofotometre seçmelisiniz?

gibi endüstriyel uygulamalarda Perakende boya ve kaplamalar , plastikler ve kozmetikler , özellikle sıvılar, macunlar, tozlar ve jeller gibi küçük, düzensiz maddelerle çalışırken renk ölçümü zor olabilir.

MetaVue ailesi, iki yenilikçi temassız görüntüleme spektrofotometresi içerir — perakende boya için MetaVue ve endüstriyel uygulamalar için MetaVue VS3200 ıslak ve kuru boyaları, plastikleri, kozmetik ürünleri ve küçük ve alışılmadık şekilli numuneleri ölçmek için . Canlı video ile renk formülasyonu, üretim renk kontrolleri ve kalite kontrol için tam olarak ölçülecek alanı seçmeyi kolaylaştırırlar.

Perakende boya eşleştirme için de mevcut olan temassız MatchRite iVue , hızlı ve doğru boya eşleştirme sağlarken çeşitli numune boyutlarını, şekilleri, dokuları ve opaklık seviyelerini ölçer.

Neden bir küre masa üstü spektrofotometre seçmelisiniz?

modelleri, X-Rite Ci4100 ve Ci4200 bir renk kontrol programı oluşturmanıza veya şu anda spektral olmayan araçlara veya başarılı/başarısız görsel inceleme yöntemlerine dayanan mevcut bir programı geliştirmenize olanak tanıyan güvenilir spektrofotometrelerdir ve uygun maliyetli kompakt küre masaüstü yazılımı içerebilir.  X-Rite’ın kompakt küre masaüstü spektrofotometreleri, renk ölçüm işlemlerini kolaylaştırır ve eksiksiz bir renk ölçüm çözümü oluşturmak için formülasyon veya kalite kontrol sağlar.

Masaüstü spektrofotometreler hakkında daha fazla bilgi edinin