İstediğiniz Rengin Pantone Kodunu Bulmak Artık Çok Kolay!

SANAL VEYA GERÇEK, GÜNLÜK HAYATINIZDA KARŞILAŞTIĞINIZ RENKLERE EN YAKIN  PANTONE KODUNU BULMAK ARTIK ÇOK KOLAY

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflara bakarken, doğa yürüyüşü yaparken veya işlek bir caddede gideceğiniz yere yetişmeye çalışırken gözünüze bir renk çarptı. Evet, işte o renk günlerdir aklınızda olgunlaştırmaya çalıştığınız tasarım için aradığınız en çarpıcı renk. Bu muhteşem rengi hemen o anda en yakın Pantone renk kodu ile eşleştirebilirsiniz. Pantone Connect uygulamasıyla ve Pantone Color Match Card ile ister sanal, ister gerçek dünyada gördüğünüz her renge en yakın pantone renk kodunu bulabilir, renk paletinize ekleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Güvenli renk tasarımı

Her kütüphanede 15.000 Pantone renginin tamamını kullanarak tasarım, markalaşma, moda ve ürün tasarımında renk tutarlılık ve doğruluğu sağlanabilir. Adobe Creative Suite; Adobe Extension Marketplace’te akıllı telefon için, App Store (iOS),  Google Play’de (Android) ve web tarayıcınız için bir web uygulaması olarak mevcuttur.

 

Renk ilhamını yakalamak

Çevredeki ve dijital ortamdaki resimlerde bulunanlar eşsiz ve güzeldir. Bunları yakalayıp, kayıt edip ve renk yakalama teknolojisiyle veya görüntüden renk alma araçlarıyla isimlendirdikten sonra, alınan bu renklere Adobe Extension’dan veya mobil uygulamasına kadar her yerden erişmek mümkündür. Uyumlu palet seçimlerini her zamankinden daha akıllı hale getiren Harmonies ve Color Shades gibi basit araçlarla renk psikolojisi ve renk teorisinden yararlanılarak bilinçli kararlar verilebilir.

Renk Paletleri güvenli bir şekilde saklanabilir

Paletler oluşturulduktan sonra,  güvenli bir şekilde saklanabilir, böylece her zaman ve her yerden erişilebilirler. Connect, renkleri güvende tutmakla kalmaz, renk paletlerinin renk körlüğü olan kişiler tarafından nasıl algılanacağını ve açık ve koyu zeminler üzerinde renk paletlerinin nasıl görüneceğinin değerlendirilmesini sağlar.

Renklerin Paylaşılması

Pantone Connect’in güçlü platformu, iş akışının her aşamasında tasarımlarda kullanılan renkleri diğer kişiler ile paylaşılmasına olanak tanır. Ekip üyelerinden müşterilere, matbaalardan marka yöneticilerine kadar Connect, dünyanın neresinde olursa olsun herkesin her zaman aynı renk numunesinden çalışmasını sağlar.

Ücretsiz kayıt olun.

Herhangi bir ücret ödemeden kayıt olup sektörde kullanılan 15.000’den fazla Pantone Rengine erişim sağlanabilir veya daha akıllı, daha etkili paletler oluşturmak için temel özelliklerin yanı sıra bir çok ek aracı da içeren Premium’a yükseltilebilir.

Pantone kataloğunuz mu var?

Son 12 ayda en yeni renkleri içeren bir Pantone kataloğu, Kılavuz veya Çip Seti satın aldıysanız üç aylık Pantone Connect Premium’a ÜCRETSİZ olarak sahip olabilirsiniz!

İki ürün aldıysanız, altı ay. Üç ürün satın aldıysanız, dokuz ay Pantone Connect Premium’a ÜCRETSİZ olarak sahip olabilirsiniz!