Yeni nesil renk ölçümü

Yeni nesil renk ölçümü

Renk toleranslarının içerisinde kalmak için uzun uğraşlar, baskı altı malzeme fiyatları ile boğuşma, eksik siparişlerle uğraşma, yeni işe alınan operatörleri eğitecek zaman bulamama, yavaş ölçümler ve yavaş cihazlarla geçen günler artık sona erdi !

Modern üretim ortamında, matbaalar, baskılı ambalaj üreticileri ve mürekkep tedarikçileri, üstün renk kontrolüne ve müşteri gereksinimlerinin verimli bir şekilde doğrulanmasına ihtiyaç duyar. Elde taşınabilir renk ölçen cihazlar genellikle bu ihtiyacın çoğunu karşılayabilirken, tüm cihazlar eşit özelliklerde üretilmemiştir.

Günümüz profesyonelleri, iş akışlarını düzene sokacak, fireyi azaltacak ve zaman tasarrufu ile üretim kapasitesini arttıracak hızlı, hassas, kullanımı kolay ve farklı baskı

altı malzemeleriyle çalışabilen bir çözüme ihtiyaç duymaktadır.

Dünün sadece kendi içinde kullanılan spektrofotometre- leri, üstün renk kalitesi ile birlikte sizi renk ölçümünün geleceğine götürmeyecek fakat eXact 2 bunu yapmaya hazır.

Baskı, mürekkep ve ambalaj profesyonellerinin ihtiyaçlarını karşılamak için yeniden tasarlanan eXact 2, yeni nesil renk ölçümüdür. Akıllı ve gelişmiş tasarımıyla eXact 2, pazarda ilk olan video targeting teknolojisi, MantisTM’i sunar.

eXact 2, renk kalitesine %100 güven ve sürekli gelişen müşteri gereksinimlerini destekleme yeteneği ile ihtiyaç duyduğunuz çözümün merkezinde yer alır.

“Marka rengini korumak için yaptığımız her işi ve ürettiğimiz her etiketi doğrulamalı ve rapor etmeliyiz. eXact 2, baskı tarafında kullanabileceğimiz bir cihazdır. Operatörlerin yerlerinden ayrılmadan çalışmasına olanak tanıyor ve bize ihtiyacımız olan disiplinli raporlamayı sağlıyor.”

Baskı hazırlık renk yöneticisi, GR Label

Her Zaman Doğru Bölgeyi Ölçün Dahili yüksek çözünürlüklü kamera ve Mantis video targeting teknolojisi ile ölçüm yaptığınız yeri ekranda görürsünüz.

Baskı Kontrol Şeritlerini Güvenle İnceleyin

eXact 2’nin Dijital Büyüteç işlevi, baskı kusurlarını ölçmeden doğru bölgeyi seçmek ve incelemek için dinamik yakınlaştırma yetenekleri sunar ve ölçümün bir görüntüsünü kaydeder.

Menülere Bakarken Daha Az Zaman Harcayın

eXact 2’nin ergonomik tasarımı, açısı ayarlana- bilir ekranı ve kullanıcı dostu olmasını sağlayan “two taps or less” yani iki adımda istenen fonksiyona ulaşmayı sağlayan arayüzü ile daha hızlı çalışın ve hataları azaltın.

Mürekkep Kirlenmesini En Aza İndirin eXact 2’nin temassız ölçüm özelliği ile mürekkep çekimlerinden ölçüm alın. Temas etmediği için ölçüm alanına mürekkep bulaşmayacaktır.

Çalışırken Bağımsız Olun

Renk ölçüm süreçlerinizi Wi-Fi bağlantısı ile bir konsola veya bilgisayara ihtiyaç duymadan doğrudan eXact 2’den yürütün.

İş Akışınızı eXact 2’den Yönetin Cihazda ColorCert® iş kalitesi sonuçlarını görün ve InkFormulation Yazılımı (IFS) entegrasyonu ile mürekkep iş akışlarını basitleştirin.

 

Cihazdaki Renk Standartlarına Erişin Cihazınızda hazır yüklenmiş olarak gelen Pantone Formula Guide, Pastel & Neon

kütüphanelerine kolayca erişin. Ayrıca PantoneLIVE lisansınız ile cihaz menüsünden giriş yaparak farklı baskı altı malzemelerinde çalışılmış PantoneLIVE renklerine erişin.

 

Tekli Ölçüm veya Baskı Kontrol Şeridi Üzerinde Kaydırma Modları Arasında Geçiş Yapın

Tek dokunuşla, baskı kontrol şeridindeki kareleri tek tek ölçmek yerine cihaza entegre tekerlekler, dahili kamera ve baskı kontrol şeridi tanıma özelliği ile ekrandan takip ederek otomatik ölçün.

Tüm Cihaz Filonuzu Yönetin

Cihazın durumu ve hizmet geçmişi hakkında güncel bilgiler elde edin ve ayrıca X-Rite Link gösterge paneli ile tüm cihaz filonuza firmware güncellemelerini, renk kütüphanelerini ve standartları uzaktan yükleyin.*

Akıllı ara yüzü ve rakipsiz ölçüm teknolojisi ile eXact 2, en doğru ve hızlı ölçümü yapan sınıfındaki en iyi cihazdır.

 

Ayarlanabilir Ekran

Açısı ayarlanabilir, %30 daha büyük ve önceki nesillerin iki katı çözünürlükte bir ekran ile cihazı kullanmak ve menüler arasında gezinmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 

Güçlü ve Sağlam Tasarım

Ağırlık merkezi daha aşağıda olarak rahat tutuşa imkan verecek şekilde geliştirilen eXact 2,

zorlu testlerden geçerek tozlu ortamlarda ve kirli mürekkep laboratuvarı ortamında sorunsuz çalışacağını kanıtlamıştır.

Yerleşik Wi-Fi

Bluetooth’tan daha hızlı, daha güvenli ve daha geniş bir menzile sahip olan eXact 2, operatörlerin tesisinizin herhangi bir yerinden QC ve formülasyon yazılımına bağlanmasını sağlar.

 

Değiştirilebilir Polarizasyon Filtresi

Tek bir cihazla esnek filmden karton ambalaja kadar çok sayıda baskı altı malzemesini ölçün.

Geliştirilmiş Yerleştirme İstasyonu

Doğru ölçümler yapmak için eXact 2 yerleştirme istasyonunda koruması olan kalibrasyon seramiği ve QR kod bulunur. Kablo dağınıklığını azaltmak için de kablosuz şarj sistemi bulunur.

Mürekkep Tedarikçileri İçin

… daha hızlı reçete hazırlama ve doğruluk.

Mürekkep tedarikçilerinin, kendi ihtiyaçlarına göre uyarlanmış, renk verilerini matbaalara ve baskılı ambalaj üreticilerine iletmelerine olanak tanıyan, elde taşınabilir bir ölçüm çözümüne ihtiyaçları vardır.

Temassız ölçüm alanı, yaş mürekkebin kirlenmesini ve yeniden ölçme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Ek olarak, eXact 2, işin hızlı ve daha az fire ile tamamlanmasına yardımcı olmak için özellikle mürekkep mutfağı için tasarlanmış tamamen özelleştirilebilir bir araç olan My Tool’a sahiptir.

X-Rite’ın InkFormulation Yazılımı ile yakın entegrasyonu, mürekkep tedarikçilerinin ve baskılı ambalaj üreticilerinin daha iyi renk eşleştirme performansı ve daha az prova ihtiyacı ile renk hazırlama işini hızlandırmasına olanak tanır. InkFormulation’ın benzersiz yetenekleri, mürekkepleri ilk seferde ve her seferinde doğru renk için formüle ederek zamandan ve paradan tasarruf sağlar.

Ticari Matbaalar ve Baskılı Ambalaj Üreticileri İçin

… çok çeşitli yüzeylerde rengi ölçmek, malzeme maliyetini en aza indirmek ve renk özellikleri ile tasarım trendlerine ayak uydurmak.

Baskıda kullanılan malzemeler pahalıdır ve temin edilmesi zordur. Dahili kaydırma özelliği ve kullanıcı dostu tasarımıyla eXact 2, operatörlerin işe girişlerini hızlandırır. Baskı altı malzemesi ve

mürekkep firesini azaltarak vardiyanın maksimum verimlilikte çalışmasını sağlar. eXact 2 Plus, baskılı ambalaj üreticilerinin kağıt ve esnek film baskı altı malzemelerini aynı cihazla ölçmesini sağlayarak birden fazla cihaza olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

eXact 2 ile matbaacılar ve baskılı ambalaj üreticileri, renk açısından en hassas müşterileri bile mutlu etmek için kalite standartlarını alternatif çözümlerden

%17 daha hızlı karşılayabilir. eXact 2, “two-taps or less” dokunmatik ekran arayüzü ve Mantis video targeting teknolojisine ve benzersiz Dijital Büyüteç özelliğine güç veren dahili yüksek çözünürlüklü kamera ile donatılmıştır. Operatörler ölçüm alanını yakınlaştırabilir, baskı kontrol şetidindeki renk karelerini inceleyebilir, nokta kazancını (şişmesini) analiz edebilir, baskı kalıplarını okuyabilir ve bir rengin görüntüsünü kaydedebilir.

eXact 2, dahili dijital renk standartları, dahili Pantone kütüphaneleri ve PantoneLIVE’a doğrudan erişim ile birlikte gelir. Bu dahili işlevsellik ile operatörler, çok çeşitli kağıt, film ve karton yüzeylerde müşterilerin renk ihtiyaçlarını karşılamak için en son yayınlanan binlerce standarda erişebilir ve renk trendlerinin zirvesinde kalabilir.

eXact 2 ayrıca en iyi formülasyon ve kalite kontrol araçlarını ve raporlama yeteneklerini sunar.

ColorCert yazılım entegrasyonu ile ColorCert işleri cihazda anında görüntülenerek operatörlerin hazırlık süresini kısaltmalarına ve renk standartlarına hızla ulaşmalarına yardımcı olur. Ekrandaki puanlar ayrıca operatörler arasında daha tutarlı kalite sonuçları yaratır ve yeni personelin daha hızlı ve daha kolay eğitilmesini sağlar.

X-Rite Link ile Wi-Fi bağlantısı, bir cihaz filosunu yönetmesi gereken yoğun çalışan baskı bölümleri için oyunun kurallarını değiştirir. Bu devrim niteliğindeki gösterge paneli, cihaz durumuna ilişkin gerçek zamanlı bilgileri sağlar ve tüm cihazların NetProfiler ile eşleşmesini ve en güncel firmware ile çalışmaya hazır olmasını sağlar.

X-Rite Link

Renk güvenliği için sizi ve cihazlarınızı birbirine bağlar.

X-Rite Link, X-Rite cihazlarınızdan optimum performans elde etmenizi sağlayan yenilikçi bir platformdur. Manuel yönetimi azaltmak, optimum cihaz performansını sağlamak ve hizmet sürecini kolaylaştırmak için renk ölçen cihaz filonuzun tümü hakkında gerçek zamanlı bilgiler sağlar.

Kullanıcı Merkezli Eksiksiz Çözüm

Kullanıcılarınız hazır olduğunda tüm cihazlarınızın hazır olmasını sağlamak için X-Rite Link’in akıllı tanılama özelliğiyle cihazlarınızın durumunun farkında olun. İster bir ister birden fazla cihazınız olsun, gösterge paneli, dünyanın her yerindeki cihaz filonuzun tamamını tek bir merkezden izlemek, yapılandırmak ve yönetmek için eksiksiz bir görünürlük sağlar.

X-Rite Link

 Konum bazlı organizasyon

Global cihaz yönetimi

Filodan yerel düzeye kullanıcı yönetimi

Servis kayıtları ve istatistikler

Firmware güncellemeleri

Garanti, sertifika dahil

cihaz durumu, NetProfiler ve Servis Bakım Planı

Uzaktan güncellemeler

Kullanıcı profilleri Renk Kütüphaneleri/PantoneLIVE

Günlük/Aylık Yıllık

NetProfiler istatistikleri

Araçlar ve konfigürasyonlar

Yatırımınızı Koruyun

Sertifikasyon takibi                                  Servis Bakım Planı takibi

Sektördeki en kapsamlı donanım ve yazılım çözümünü yaratan eXact 2, iki yıllık ISO:9001 uyumlu NetProfiler doğrulaması, X-Rite Link erişimi ve uçtan uca cihaz koruması ile ölçüm doğruluğunu sağlar. Yıllık bakım & kalibrasyon hizmeti ile ölçüm doğruluğunu garanti altına alın. İşlem süresince ikame cihazınız ile hız kesmeden üretime devam edin.*

*Hizmet Bakım Planı satın alındığında

eXact 2 ailesiyle ölçüm deneyimini iyileştirin.

X-Rite eXact 2 ailesi, dünyanın en yaygın olarak tercih edilen spektrofotometre çözümü olmak için onlarca yıllık kullanıcı merkezli araştırma, çok kez tekrarlanan testler ve analizlerle desteklenmektedir. eXact, önde gelen baskı ve ambalaj markaları, renk danışmanları ve matbaalar tarafından kullanılmaktadır. eXact cihazları kağıt, film veya diğer baskı altı malzemeleri için densitometrelerden son derece gelişmiş spektrofotometrelere kadar, gelişen renk ölçümü ihtiyaçlarını destekler.

Karşılaştırma tablosu

 

Model eXact 2 eXact 2 Xp eXact 2 Plus
Genel bakış Kağıt yüzeylerde kullanılmak üzere tasarlanan eXact 2, gelişmiş ölçüm teknolojisi, pazara ilk giren Mantis video targeting, Wi-Fi bağlantısı ve akıllı bir arayüze sahiptir. Bir renk ölçüm aracından daha fazlası olan eXact 2, rengi değerlendirmek için entegre bir yazılımın ve IOT özellikli iş akışının arkasındaki itici güçtür. eXact 2 Xp, eXact 2’de bulunan tüm özellikleri sunar ve ayrıca filmlerin ölçümü sırasında ışığın girişim varyasyonunu en aza indirerek esnek filmler ve diğer benzersiz yüzeylerde CMYK ve ekstra renkleri ölçme yeteneği sunar. Hız, doğruluk ve kullanıcı deneyimi açısından rakipsiz olan eXact 2 Plus, piyasadaki çok yönlü ve güçlü temassız el spektrofotometresidir. eXact 2 ve eXact 2 Xp özelliklerinin yanı sıra mürekkebi ve kağıdı değerlendirme yeteneğine de sahiptir.
Baskı altı

malzemeleri

Kağıt

Oluklu Mukavva Karton

Opak beyaz emayeli metal BOPP* – beyaz veya şeffaf

Kağıt

Oluklu Mukavva Karton

Opak beyaz emayeli metal LDPE*/HDPE*/BOPP*Beyaz veya şeffaf poly Esnek film

Polarize niteliklere sahip malzemeler

Kağıt

Oluklu Mukavva Karton

Opak beyaz emayeli metal LDPE*/HDPE*/BOPP* –

beyaz veya şeffaf esnek film Polarize niteliklere sahip malzemeler

Ölçüm modları Aynı anda M0, M1, M2, ve M3 Aynı anda M0, M1, ve M2 Aynı anda M0, M1, M2, ve M3
Ek fonksiyonlar Kağıt indisleri (beyazlık, sarılık)

Metamerizm

Mutlak ve rölatif renk şiddeti Opasite

Ek grafik Referans grafik
Pantone Master Kütüphaneleri Formula Guide (solid coat- ed, uncoated) ve Pastels and Neon Guide (coated and uncoated) Formula Guide (solid coat- ed, uncoated) ve Pastels and Neon Guide (coated and uncoated) Formula Guide (solid coat- ed, uncoated) ve Pastels and Neon Guide (coated and uncoated)
PantoneLIVE Dependent Opsiyonel Opsiyonel Dahil
Örnek depolama, görüntü yakala- ma dahil. 20 Dijital büyüteç görüntüsü 20 Dijital büyüteç görüntüsü 20 Dijital Büyüteç görüntüsü 50.000’den fazla örnek ve standart karışımı

Biz renk uzmanıyız.

Harika renklerin mükemmel kaliteyi yansıttığının farkındayız ve başarınızın bu rengin tutarlı ve doğru üretimine bağlı olduğunu biliyoruz. Renklerin yanlış gidebileceği pek çok yer varken, doğru rengi nasıl elde edeceğinizi bilmek zor olabilir. Yardım edebileceğimiz yer orası. Renk sanatını ve bilimini harmanlayarak, ürününüzün ve müşterinizin ürününün öne çıkması için en yüksek düzeyde renk bütünlüğü elde etmenize yardımcı oluyoruz.

Uçtan Uca Çözümler Renginizin optimize edilmesini sağlamak için tasarımdan üretime

kadar tüm iş akışını kapsayan çözümler sunuyoruz.

Inovasyon

Renk ve görünüm arasındaki boşluğu doldurarak, renk operasyonlarınızı bir sonraki seviyeye taşımanız için yolu aydınlatıyoruz.

Tecrübe

Renk üretiminde 60 yılı aşkın deneyimimizle, uzmanlığımız bir çok farklı endüstriyi kapsamaktadır.

Tutku

Müşterilerimizin ürettiği harika renkten ilham alan X-Rite renk ekibimiz, kaliteli destek ve eğitim hizmetleri sunmaktadır.

PDF orjinal kaynak: Yeni Nesil Renk Ölçüm Cihazı

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir