Hanatek Türkiye

Ambalaj ve Baskı Test Cihazları

Hanatek in ürün yelpazesi öncelikli olarak ambalaj sektörü için dizayn edilmiştir.

Cihazlarımız plastik film (PE, LDPE, HDPE, BOPP, v.b.) , karton, kağıt, ince kağıt-mendil-peçete v.b., tekstil, non woven, boya – mürekkep, kaplamalar, folyo ve daha birçok malzeme için çok çeşitli uygulamalara karşılık gelmektedir.

Ürün Yelpazemiz:

Hassas Kalınlık Ölçer:

Çok çeşitli materyallerin hassas kalınlık ölçümü için üretilmiş olan bu cihaz 0.4 µm hassasiyette ve 0.1 µm veya 0.01 µm çözümürlülüğü ile önceden yüklenmiş ISO/ASTM/TAPPI/DIN/BS Standartlarına tam karşılık gelmektedir. Diğer kalınlık ölçüm cihazlarında ölçüm esnasında ortaya çıkan hatalar, bu cihazdaki tümü hassas kontrollü ölçüm hızı, uygulama basıncı ve uygulama temas süresi sayesinde ortadan kaldırılmıştır. Beşyüz adete kadar yapılan otomatik ölçümlerin istatistiksel analizleri ekranda sunulurken istenilir ise kolay raporlama için yazıcı çıktısı alınabilir.


Geliştirilmiş Sürtünme Katsayısı Test Cihazı:

Belli başlı bir çok ürünün Statik ve Dinamik sürtünme katsayısını ölçmek için kullanılan bir cihazdır. Cihaz sürtme başlığı hassas kaldırma-indirme sistemi özelliği ile beraber sonuçların grafiksel ve istatistiksel analizini veren kullanımı kolay yazılımı kalite kontrol ve araştırmacılar için idealdir.Ovalama ve Aşındırma Test Cihazı:

Mürekkep – boya kaplı yüzeylerin ve kaplamaların ovalama – sürtme ile aşınma analizleri için kullanılan kullanımı kolay bir cihazdır. Baskılı materyallerin üzerindeki sürtme – aşınmanın etkileri ve solvent dayanım testleri için oldukça yaygın kullanılan bir cihzdır.


Karton Kuvvet Analiz Cihazı:

Ambalaj karton kutu üretiminde çalışma hızını kısıtlayan kuvvetleri analiz etmek için kullanılan cihaz esas olarak katlanma geri dönüşüm, karton eğilme-rijitlik ve karton açılma kuvvetini ölçer. Kullanıcı tarafından tanımlanabilen ölçüm hızı ve katlama açısı gibi önemli özellikleri ile sonuçlar detaylı grafik ve istatistiki analizleri ile birlikte sunulur. Kolay kullanılabilen yazılımı ile cihaz kalite kontrol ve araştırma için idealdir.


Katlanma ve Karton Eğilme Test Cihazı:

Karton eğilme ve katlama geri dönüşümü ölçümü için basit ve kullanışlı bir araçtır.


Karton Katlanma Prova Test Cihazı :

Üretime geçmeden ve zaman kaybetmeden aynı kalitede katlanmış numune deneme üretimi için kullanılan laboratuvar tipi cihazdır. Ticari ölçekleme cetveli ve kalıpları ile sunulan cihaz bu halde tam boy kesim ve katlama makineleri ile aynı özellikleri gösterir.


Hanatek MFI

Hanatek MFI, termoplastik polimerlerin erime karakteristik özelliklerini ölçmek için ileri düzeyde geliştirilmiş bir cihazdır.

Eritme tüpünün gerçek sıcaklığı devamlı ölçülerek tüm testlerin ASTM D1238 (2011) Kısım A, B veya C ve ISO 11133 (2011) metotlarına tamamen uygun olması sağlanır ve test sonuçları otomatik olarak hesaplanır.

Eritme tüpü çekirdeğinin değiştirilebilir olması, kullanıcının servis masraflarını düşürürken aynı zamanda opsiyonel olarak sunulan UKAS / ISO 17025 kalibrasyon kiti, belgelendirme açısından kolaylık sağlar.


Film Çekme Test Cihazı

Isının plastik filmler üzerindeki etkisini ölçmektedir.


Tüm cihazlarımız temel olarak ISO, ASTM, DIN, TAPPI & BS standartlarına uyumlu, iki yıl garantili ve UKAS izlenebilir kalibrasyon sertifikası ile birlikte sunulmaktadır.


Yetkili Distribütör:

Odak Kimya Endüstri San.Tic.Ltd Şti.
Cevizli Mah. Zuhal Cad. No:44 Kat:13 Daire :
131-132 Dumankaya Ritim 60 Parsel /Maltepe/İSTANBUL
Telephone: +(90) 0216 489 93 13
Email: turkey@hanatekinstruments.com

https://www.odakkimya.com.tr/