BASIN BÜLTENİ    

                                                          

INKMAKER GROUP, TÜRKİYE’DE TÜM SEKTÖRLERDEKİ

TEK YETKİLİ DİSTRİBÜTÖRÜ OLARAK ODAK KİMYA’YI SEÇTİ

 

Türkiye Cumhuriyeti’nin Ulusal Egemenliği’nin 100. yılını kutlamaya hazırlandığımız günlerde Inkmaker Group,

Odak Kimya’yı tüm sektörlerde tek yetkili distribütörü olarak belirledi.

Inkmaker Group Ticari Direktörü Gianluca Incerti, distribütörlük  sözleşmesini

23 Nisan 2020’de sosyal mesafe kurallarına uygun olarak,

Odak Kimya Kurucu ve Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu ile elektronik ortamda imzalayacak.


İşbirliğine dair görüşlerini paylaşan Ayla Çuhadaroğlu: “Türkiye’deki tek temsilci olarak belirlenmekten dolayı çok memnunuz. Bu, her iki taraf için de büyük avantaj taşıyor. Inkmaker Group; donanımlarının kalitesi ve hassasiyeti, önde gelen yazılımı ve güçlü ürün grubu ile global bir teknoloji lideridir. Ek olarak, grubun yakın zamanda Rexson, Vale-tech ve Tecnopails’i bünyesine katması  ile   güçlü bir çeşitlilik ve bilgi birikimi ile tam bir bütünsel mühendislik sağlayıcısı haline geldi. Küresel anlamda zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde bile Odak Kimya olarak pazar bilgimiz, kaynaklarımız ve güçlü iş ağımız ile Inkmaker Group’un Türkiye pazarındaki konumunu yükseltmek için gereken güçlü duruşa sahibiz.” dedi.

 

1998’den bu yana sektördeyiz

Renk yönetimi çözümleri sunma amacıyla 1998 yılında kurulan Odak Kimya, başlangıçta boya, plastik ve otomotiv sektörlerine -alanında lider, küresel markalara  renk ölçüm cihazları sunarken, kısa sürede ürün portföyünü birbirini tamamlayıcı ürünlere sahip lider markalarla genişletti. Bugün Odak; İstanbul Anadolu, İstanbul Avrupa ve Adana’da yer alan 3 ofisinde görev yapan 30 kişiyi aşkın güçlü ekibiyle Türkiye’nin önde gelen distribütörlerinden biri.

 

Güzel ve anlamlı tesadüf

23 Nisan günü elektronik ortamda imzalayacakları temsilcilik sözleşmesi için heyecanlarını dile getiren Inkmaker Group Ticari Direktörü Gianluca Incerti ise şöyle dedi: “Aslında bu haberi Paint İstanbul & Turkcoat Fuarı’nda, Inkmaker Group’un da katılımıyla açıklamayı tasarlamıştık, ancak Covid-19 salgınından ötürü iptal edilen fuarları gözönüne alarak yeni bir strateji kurguladık. Bu durum aynı zamanda Türkiye’nin Ulusal Egemenliği’nin 100. yılı kutlamalarına denk geldiği için güzel bir anlamlı bir tesadüf oluşturdu.”

 

Tüm temsil hakları, Odak Kimya’da

Odak Kimya’ya Türkiye’de Inkmaker Group ile Boya ve Kaplama, Su bazlı ve solvent bazlı Sıvı Mürekkep, Tekstil ve Boyahane pazarı ile laboratuvar ekipmanı da dahil olmak üzere markalarının tüm temsil haklarını tanıyan temsilcilik anlaşmasıyla ilgili Inkmaker Group EMEA & Amerika CEO’su Christophe Rizzo ise şunları söyledi: “Güçlü  bir ağ ve sektör deneyimine sahip olan Odak Kimya; Türkiye’de, dünyanın lider markalarının çoğunu temsil eden öncü bir distribütör. Bu ortaklığın, bizim için bölge içinde büyüme fırsatlarına ivme kazandıracağına grubun güveni tamdır.”

 

Detaylı bilgi için: Odak Kimya Endüstrisi Ürünleri Tic. Ltd. Şti. Kurucu Genel Müdürü

Ayla ÇUHADAROĞLU | ayla@odakkimya.com.tr | 0 216 489 93 13

 

Odak Kimya hakkında

Odak Kimya Endüstrisi Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti., kurucularının sektördeki geniş tecrübelerinin ışığında ileri teknoloji ürünlerini Türk Sanayicisi ile buluşturmak üzere 1998 yılında kurulmuştur. Günümüzde renk mükemmelliğine dayalı uygulamalar ve yenilikler ile sektörün öncü kuruluşlarından biri haline gelen Odak Kimya; renk ölçüm sistemleri, renk standartları, online baskı çözümleri, baskı ve prova kağıtları, farklı test cihazları, ışıklı prova kontrol istasyonları, boya test cihazları ve yol çizgi boyaları test cihazlarında dünya lideri olan birçok markanın temsilcisi ve distribütörü olarak hizmet vermektedir.

20 yılı aşkın süredir baskı ve ambalaj, medikal, tekstil, boya, plastik, otomotiv, metal, seramik, kozmetik ve gıda endüstrilerine satış, kurulum, eğitim, uygulama, teknik servis, yedek parça, bakım ve kalibrasyon hizmeti sağlamaya devam etmektedir.

odakkimya.com.tr

 

Inkmaker Worldwide hakkında

1987’de İtalya’da özel teşebbüsle kurulan Inkmaker; mürekkep, boya ve kimyasalın dozajlama (dispensing) süreçlerini otomatikleştirerek verimliliği artıran küresel bir entegre dağıtım sistemleri imalatçısıdır. Inkmaker’ın üç kıtada üretilen tescilli yazılım ve sistemleri,hassas ve tekrarlanabilir  renk üretimini  ve tutarlılığını garanti eder.Inkmaker, kendi ofislerinde ve kendi personeliyle 5’i aşkın kıtada 15’i aşkın ülkede faaliyet göstermektedir.

Inkmaker.com

 

Rexson Systems hakkında

1954’te özel teşebbüse ait ve bağımsız olarak kurulan Rexson, yaygın olarak mürekkep, boya ve kaplama endüstrilerinde olduğu kadar; kozmetik, gıda, tıbbi ürün ve özel kimyasal ürün endüstrilerinde de kullanılan otomatikleştirilmiş dozajlama sistemleri  imal eden İngiliz şirkettir. Materyaller; sıvı, jel, macun formlarda, tehlikeli, yakıcı, alev alan mahiyetlerde ya da tiksotropik akışkanlığa sahip olabilir. Rexson; Avrupa, Kuzey Amerika, Latin Amerika ve Hollanda’da ofislere ve bölgesel satış ve destek ortaklıklarından oluşan bir küresel ağa sahiptir.

rexson.co.uk

 

Vale-Tech hakkında

1985’te kurulan ve daha önce Rexon’un bir yan kuruluşu olan Vale-Tech, dünya basım endüstrisi için mürekkep dispensing  sistemleri imal eden İngiliz şirkettir. Vale-Tech bünyesindeki yazılım ve donanım mühendisleri yüksek viskozitedeki mürekkep ve Narrow-web   mürekkepleri için inovatif  dispensing  sistemleri üretmektedir. Vale-tech’in küresel ofis ve destek ortaklıkları yoluyla sadık bir müşteri ağı oluşmuştur.

vale-tech.co.uk

 

Tecnopails hakkında

1974’te LAVELLI e C olarak kurulan Tecnopails; mürekkep,boya ve kaplama endüstrilerinde yaygın olarak kullanıldığı kadar, gıda ve özel kimyasallar üreten endüstrilerde de kullanılan, isteğe uyarlanmış ve otomatikleştirilmiş modüler dolum,  sızdırmazlık, etiketleme ve paletleme makineleri   üreten  bağımsız, özel teşebbüse ait bir İtalyan şirketidir. Tecnopails’in makineleri (ATEX) sertifikalıdır. Merkezi Kuzey İtalya’da, Piacenza – Emilia Romagna’da bulunan şirket; küresel anlamda bölgesel ve uluslararası müşterilere ve destek ortaklıklarına sahiptir.

tecnopails.it

 

Teko hakkında

2013’te kurulan ve özel teşebbüse ait bir çözüm ortağı olan Teko, satış noktası sistemleri ve mühendislikle kimyayı bir araya getiren entegre çözümler konusunda uzmanlaşmıştır. Merkezi Malezya ve Endonezya’da bulunan Teko, tüm Inkmaker Group markalarını bölgesel satış ağı ve destek ortaklıkları ile desteklemektedir.

teko.asia

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir