Doğru Renk Ölçüm Cihazını Seçmek

Doğru Renk Ölçüm Cihazını Seçmek Önemli

İş akışınız için en iyi renk ölçüm cihazını seçmek bunaltıcı görünse de aslında iki faktöre bağlıdır.

Sektörünüz ne?

Her renk uygulaması benzersiz bir odaklanma gerektirir. Renk ölçümünün işinize nasıl fayda sağlayabileceğini okumak için sektörünüzü seçin.

 • Endüstriyel Uygulamalar
  Renk hataları, üretim sürecinin herhangi bir yerinde – spesifikasyon, formülasyon, üretim, montaj veya – en kötü durumda – yukarıdakilerin tümü sırasında meydana gelebilir. nasıl yardımcı olabileceğini öğrenin . Renk ölçümünün bu hatalardan kaçınmanıza ve en iyi rengi elde etmenize
 • Grafik İş Akışları
  Günümüzün karmaşık çapraz medya kampanyalarında, renkli tedarik zinciri boyunca müşteri beklentilerini yönetmek için doğru profil oluşturma daha da önemlidir. nasıl yardımcı olduğunu öğrenin . i1Pro 2 çözümlerimizin fotoğrafçılara, kameramanlara, baskı öncesi ve dijital yazıcılara
 • Baskı Öncesi ve Baskı Odası
  Basın odası kullanımı için tasarlanmış taşınabilir bir spektrofotometre olan popüler X-Rite eXact TM , hızlı, doğru ve tutarlı renk için sahada basit bir yoğunluk ölçerden son derece gelişmiş bir spektral ölçüm cihazına yükseltilebilir.

 

Neyi Ölçüyorsunuz?

İhtiyaçlarınıza en uygun spektrofotometreyi seçmek için, neyi ölçmek için kullanacağınızı da düşünmeniz gerekir. Spektrofotometreler üç farklı geometriye sahiptir: 0º/45º, küresel ve çok açılı. blog makalemizde her biri ve ölçmek için ne kullanıldığı hakkında daha fazla bilgi edinin Baskı, Paketleme ve İmalat için Spektroları Kullanma başlıklı .

Ayrıca, renk ölçüm cihazlarının hemen hemen her renk iş akışına nasıl entegre edilebileceğini göstermek için en yaygın renk senaryolarından bazılarını derledik ve zamandan, paradan ve yeniden çalışmadan tasarruf etmenizi sağladık.

 • İlham Veren Renkleri Yakalamak
  İster bir marka için renk seçiyor, ister yeni bir ürün grubu için paletler oluşturuyor veya sezonluk ambalajlar tasarlıyor olun, ilhamı yakalamak renk seçiminde önemli bir adımdır.
 • Dijital Standartlar Oluşturma
  Dijital standartlar oluşturmak için doğru, tekrarlanabilir bir ana spektrofotometreye ihtiyacınız var.
 • Ölçüm Optik Parlatma Maddeleri
  Belirli spektrofotometreler OBA’ları ölçmenize, değerlendirmenize ve kontrol etmenize yardımcı olabilir.
 • Düzensiz Şekilli Ürünlerin Ölçülmesi
  Teçhizatlar ve jig’ler, sıvılar, plastikler, teneke kutular ve tozlar gibi düzensiz şekilli ürünleri ölçmek için el tipi ve tezgah üstü spektrofotometrelere olanak tanır.
 • Yansıtıcı Yüzeylerin Ölçülmesi
  Metalik alt tabakaları ve mürekkepleri doğru şekilde ölçmek için bir küre spektrofotometreye ihtiyacınız vardır.
 • Masaüstü ve Taşınabilir
  Spektrofotometreler, küçük taşınabilir cihazlardan büyük tezgahlara kadar birçok şekil ve boyutta gelir. İşte birkaç benzerlik ve farklılık.
 • Üretim Boyunca Renk Ölçümü
  Hızlı tempolu ortamlar için tasarlanan hat içi sistemler, ürünleri üretilirken izler ve renk spesifikasyonun dışına çıkmaya başlarsa operatörleri uyarır.
 • Alışılmadık Yüzeyleri Ölçme
  Çılgın bir şeyi ölçtüğünüzü mü düşünüyorsunuz? İnsanların rengi ölçmek ve kontrol etmek için ekipmanlarımızı kullandığı ilginç yöntemlerden bazılarına göz atın.

Teklife mi ihtiyacınız var? Satış ile iletişime geçin veya 0216 489 93 13numaralı telefonu arayın .

Teknik sorular? Destek ile iletişime geçin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir