Elde Taşınabilir Spektrofotometreler

Taşınabilir ve Elde Taşınabilir Spektrofotometreler

Hafif ve taşınabilir, el tipi spektrofotometreler, cihazı numuneye getirme rahatlığını sunar. Taşınabilir bir spektrofotometre, baskı makinesinde, laboratuvarda, yükleme rampasında veya renk gereksinimlerinizin sizi götürdüğü başka herhangi bir yerde çeşitli yüzeylerde renk verilerini yakalamak için değerli bir araçtır.

X-Rite’ın yüksek hassasiyetli portatif el tipi spektrofotometreleri, çeşitli benzersiz numuneler üzerinde tutarlı ve doğru ölçüm için birden fazla geometriye sahiptir. Aşağıdaki tekliflerimize göz atın veya işletmeniz için en iyi el tipi spektrofotometreyi seçmek üzere ekibimizle iletişime geçin.

 Ci6X Serisi Küre El Tipi Spektrofotometreler

Ci6X Serisi Küre El Tipi Spektrofotometreler


X-Rite’ın küre spektrofotometreleri, çeşitli iş akışlarına kolayca uyum sağlayan ve geniş bir malzeme yelpazesinde rengi doğru bir şekilde ölçen kullanışlı, taşınabilir ve elde tutulan cihazlardır.

 eXact™ Taşınabilir Spektrofotometreler ve Densitometreler Ailesi

eXact™ Portatif Spektrofotometre ve Densitometre Ailesi


Pazarda ilk olan, patentli, Mantis™ video hedefleme ve Dijital Büyüteç yakınlaştırma teknolojisi gibi yenilikçi özelliklerle eXact 2, yazıcılar, dönüştürücüler ve mürekkep tedarikçileri için ideal seçimdir.

 MA Ailesi

X-Rite Taşınabilir Çok Açılı Spektrofotometreler


X-Rite’ın portatif çok açılı spektrofotometreleri, özel efektli boyalar ve kaplamalar üzerinde hassas renk ölçümleri sağlamak için renkli görüntülemeyi çok açılı teknolojiyle birleştirir.

 Capsure Ailesi

Taşınabilir ve Elde Taşınabilir 45/0 Spektrofotometreler


X-Rite’ın taşınabilir ve el tipi 45/0 spektrofotometreleri, endüstriyel ve perakende boya müşterilerinin çok çeşitli renk ihtiyaçlarını karşılamak üzere tasarlanmıştır.

 Capsure Ailesi

Spektrokolorimetre


X-Rite’ın taşınabilir spektrokolorimetreleri, renk kontrolünün önemli olduğu malzeme ve ürünler için kararlı renk karşılaştırmaları sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 eXact™ Taşınabilir Spektrofotometre ve Densitometre Ailesi

eXact™ Ailesi – 1. Nesil


X-Rite, eXact 2’yi yayınladı, ancak eXact Basic, eXact Basic Plus, eXact Standard, eXact Advanced, eXact Xp ve eXact with Scan seçeneklerini üretmeye ve desteklemeye devam ediyoruz. Daha fazla bilgi edin.

Taşınabilir Spektrofotometre Türleri

Taşınabilir bir spektrofotometre, rengi ölçmek, toleransları doğrulamak, metamerizmi belirlemek ve kalite kontrol için başarılı/başarısız ölçümü yapmak için ideal kompakt bir araçtır. Hafif, taşınabilir, mobil bir cihaz olması nedeniyle saha teknisyenleri tarafından saha testleri için ideal bir laboratuvar ve saha cihazıdır. Çeşitli şekil ve boyutlarda kompakt, portatif bir spektrofotometre satın alabilirsiniz, ancak en önemli husus, ölçeceğiniz yüzeydir.

Neden Portatif Küre Spektrofotometre Seçmelisiniz ?

Parlaklığın etkisi renk görünümünü değiştirebileceğinden, yansıtıcı yüzeyleri ölçmek zor olabilir. Bir küre spektrofotometre, insan görüşüne çok yakın bir renk ölçümü hesaplamak için tüm açılardan yansıyan ışığı ölçer. Tekstil, halı ve plastik gibi dokulu yüzeylere ve ayrıca metalik mürekkepler, folyo üzerine baskı ve diğer çok parlak yüzeyler gibi parlak veya ayna benzeri yüzeylere uygulanan rengi ölçmek için yaygın olarak kullanılır.

Bir küre aletinin içi, arkasında bir ışık kaynağı bulunan oldukça yansıtıcı beyaz bir yüzeydir. Bir bölme, dağınık aydınlatma sağlayan numuneyi doğrudan aydınlatmasını önler. Numune ve parlaklık açısının her ikisi de detektör tarafından dik olarak 8°’de görüntülenir, yani burası aynasal bağlantı noktasının bulunduğu yerdir. Referans ışını portu, aydınlatmadaki değişiklikleri hesaba katmak için küre duvarını izler.

Bir küre spektrofotometre, geleneksel bir masaüstü spektrofotometrenin özelliklerine sahiptir ve yansıma ölçümlerini iki şekilde sağlayabilir: ayna dahil (SPIN) ve ayna hariç (SPEX). Parlaklığı ölçüme dahil etmek için speküler bağlantı noktası kapanır. Parlaklığı hariç tutmak için aynasal bağlantı noktası, aynasal bileşenin kaçmasına izin vermek için açılır. Numunelerin doku ve/veya parlaklık etkisi, özellikle yansıtıcı malzeme, tekstil ve tekstil malzemeleri ile büyük ölçüde değişebilir. Bir SPIN ölçümü, parlaklığa veya dokuya bakılmaksızın rengi gerçekten değerlendirirken, SPEX ölçümü bir numunenin tam görünümünü yakalar.

Sağlam dış yüzeyi ile X-Rite’ın dayanıklı Ci60 serisi laboratuvar cihazları, zorlu koşullarda yoğun kullanım için idealdir. Temel özellikler arasında ergonomik bir tasarım, kullanıcı dostu, 400 nm – 700 nm dalga boyu aralığına sahip sezgisel net ekran arabirimi ve yeşil onay işaretli doğrudan geçiş göstergesi yer alır. Çift noktalı değiştirilebilir orta ve küçük apertürler (4 ve 8 veya 14 mm), daha çeşitli numune boyutlarını ölçmek için daha fazla esneklik sağlar ve tutulması zor olanlarda hızlı ölçüm ve kalite kontrol okumaları almak için isteğe bağlı küvetler ve numune hücreleri takılabilir örnekler. Geri açılır pabuç, ağır kullanıma dayanacak şekilde tasarlanmıştır ve güvenilir bir mandal kilidine sahiptir.

Ci60 serisi, bağımsız Ci60’tan . , hem speküler bileşenin (SPIN/SPEX), ilişkili parlaklığın hem de çeşitli yüzeylerdeki pürüzlü yüzeyleri doğru bir şekilde ölçmek için bir UV seçeneğinin eşzamanlı ölçümü ile birden fazla konfigürasyonda mevcut olan gelişmiş ve hassas Ci64’e kadar uzanır ürünleri ve ambalaj çeşitlerini verimli bir şekilde Ci60 serisi, L*a*b*, DL*Da*Db*, L *C*h°, DL*DC*DH*, DE*ab için dokuz aydınlatıcı/gözlemci kombinasyonunun herhangi birinden mutlak ve fark ölçümleri sağlar. DECMC, DE CIE94 ve XYZ. ASTM E 313-98 uyarınca Beyazlık ve Sarılık.

Neden Portatif Çok Açılı Spektrofotometre Seçmelisiniz ?

Aşırı efektli yüzeyler, ürünleri farklılaştırmaya yardımcı olabilirken, aynı zamanda rengin ölçülmesini ve kontrol edilmesini zorlaştırır. Özel efektleri karakterize etmek ve bitişik parçalar arasında tutarlılığı sağlamak için rengi, ışıltıyı ve pürüzlülüğü karakterize edecek çok açılı bir spektrofotometreye ihtiyacınız vardır.

Çok açılı bir spektrofotometre, tıpkı sizin rengi çeşitli açılardan görmek için bir örneği döndürmeniz gibi, bir örneğin rengini ileri geri hareket ediyormuş gibi görüntüler. Bu aletler oje ve otomotiv kaplamalarında mika, sedef gibi katkı maddeleri ile özel kaplanmış pigmentler ve özel efektli renkler için kullanılmaktadır.

X-Rite’ın MA Serisi çok açılı spektrofotometreler, efekt bitişlerinin ölçümü için yeni bir endüstri standardı belirliyor; her zamankinden daha fazla tekrarlanabilirlik, yeniden üretilebilirlik ve kullanım kolaylığı ile renk, ışıltı ve kabalığı yakalar. Dokunmatik ekran navigasyonu, işlemi basitleştirir ve ölçüm alanının gerçek zamanlı önizlemesi, doğru noktayı yakalamanızı sağlar. MA serisi, zorlu bir üretim ortamında kullanım için sağlam yapı ve daha yüksek hassasiyetle ölçmek için rahat bir tutuş sunar.

MA-T 6 ve MA-T 12, özel efekt kaplamalarında örnek okumaları yakalamak ve insan gözünün rengi algılama şekliyle eşleşen doğrudan geçiş göstergesi sağlamak için bir RGB kamera ve beyaz ışık aydınlatmasına sahiptir.

MA-5 QC, cihazın çalıştırılması için kullanıcı dostu bir ergonomi sunar ve sabit ölçümler sağlayan 3 konumlandırma pimi ile merkezi olarak yerleştirilmiş bir açıklığa sahiptir.

Neden Portatif 45:0 Spektrofotometre Seçmelisiniz ?

En yaygın spektrofotometre olan bu alet, numuneye sabit bir açıyla, genellikle 45˚ yansıyan ışığı ölçer ve insan gözünün rengi nasıl gördüğünü en yakından kopyalamak için parlaklığı hariç tutabilir. Bu cihazlar, baskı ve paketleme uygulamalarında kağıt alt tabakalar gibi düz veya mat yüzeylerde renk ölçmek için yaygın olarak kullanılır.

Mantis video hedefleme teknolojisine güç sağlayan yerleşik yüksek çözünürlüklü kamera ve benzersiz bir Dijital Büyüteç özelliği ile eXact 2 , yazıcılar, dönüştürücüler ve mürekkep tedarikçileri için ideal seçimdir. “İki veya daha az” dokunmatik ekran arabirimi, Wi-Fi bağlantısı ve entegre tarama tekerlekleri gibi yenilikçi özellikler, renk açısından en kritik müşterileri bile memnun etmek için kalite standartlarına alternatif çözümlerden %17 daha hızlı ulaşmaya yardımcı olur. deneyin . ROI Hesaplayıcımızı eXact 2 ile ne kadar tasarruf edebileceğinizi öğrenmek için

eXact 2, yazıcıların, dönüştürücülerin ve mürekkep tedarikçilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli modellerde gelir. Hangisinin sizin için doğru olduğunu öğrenin.

Hala hangisinin doğru olduğundan emin değil misiniz? Spesifik portatif el tipi spektrofotometre ihtiyaçlarınız hakkında bir Renk Uzmanı ile görüşmek için iletişime geçin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir