BASIN BÜLTENİ                                                                                                                                             Ağustos 2015

X-Rite eXact,

Amerika’nın en prestijli inovatif mükemmellik ödülü olan

Intech Teknoloji Ödülü’nü kazandı.

Amerika’da her yıl baskı sektöründeki inovatif ve teknolojik ürünlerin değerlendirildiği InterTech Teknoloji Ödülü’nün sahibi bu yıl tarama özellikli X-Rite eXact Spektrofotometre oldu.

1978 yılından bu yana verilen ve grafik sanatlar ile ilgili endüstriler için büyük önem taşıyan Intertech Teknoloji Ödülü’nü kazanmaları sonrasında bir açıklama yapan X-Rite Başkanı RonVoight, “Tarama seçenekli eXact; X-Rite’ın renk doğruluğu verimliliğini arttıran ve endüstri standartlarına uygun, daha kolay baskı ve ambalaj çözümleri sunan yenilikçi geleneğini sürdürüyor” diyerek, bu prestijli ödüle layık olmaktan duydukları gururu dile getirdi.

Amerikan Matbaa Sektörü Teknoloji Araştırmaları Başkan Yardımcısı Dr. Mark Bohan ise, kapsamlı bir değerlendirme sürecinin ardından tarama seçenekli X-Rite eXact’ın birçok önemli yeniliğini gözlemlediklerini belirtti. Bohan, ‘’Otomatik tarama çözümlerinin olmadığı durumlarda, hassas ölçüm alabilme esnekliği sağlayan bu özellik, özellikle ambalaj uygulamalarında önemlidir: ISO3664‘te belirtilen M-serisi ölçümlerin desteklenebiliyor olması, optik ağartıcı ve floresan malzemelerin varlığında tekrarlanabilir sonuçlar sağlar ve baskıdaki renk ölçüm hızı artar’’ diyerek bunun baskı sektörü için çok önemli bir gelişme olduğunun altını çizdi.

X-Rite eXact ile Hareket Özgürlüğü

X-Rite eXact; hızlı, verimli ve etkin bir kullanım için, deneyim seviyesi ne olursa olsun her kullanıcının bireysel ihtiyaçlarına göre özelleştirilebiliyor. Buna ek olarak, herhangi bir kablo gerektirmediğinden, işletme içinde istenilen yere kolayca taşınabiliyor. Bu sayede kullanıcılarına rahat çalışabilme, hareket özgürlüğü ve beraberinde zaman tasarrufu ve verimlilik artışı sağlıyor.

X-Rite eXactScan Platform

Yeni nesil elde taşınabilir X-Rite ExactScan Platformu ise, baskı öncesi, son yayın öncesi ve matbaa aşamalarında, renkli dokunmatik ekranına çoğu zaman tek bir dokunuşla erişilebilen verilerle doğru renk ölçümünü sağlıyor.