X-Rite Pantone Tek Distribütör-Satış-Servis modeliyle Türkiye’de Varlığını Pekiştiriyor

 Odak Kimya; renk yönetimi, ölçüm ve iletişim teknolojilerinde dünya öncüsü kuruluşlardan X-Rite Pantone’nin tüm sektörlerde Türkiye’deki tek distribütorü ve tek yetkili X-Rite Servis Merkezi oldu

REGENSDORF, İsviçre, 1 Ocak, 2019. Renk bilimi ve teknolojisinde global bir lider olan   X-Rite, bugün Tek Distribütör olarak “Odak Kimya” yı atayarak Türkiye’de  renkli bir geleceğe bir adım daha ilerlediklerini duyurdu.Böylelikle Odak Kimya, tüm X-Rite partnerleri arasında tüm sektörlerde distributor ve yetkili servis merkezi olarak hizmet veren tek firma olma özelliğine ulaştı.   

Bu adımla X-Rite, merkezi İstanbul’da olan Odak Kimya’nın 25 yıllık tecrübesinden ve ülke çapındaki dağıtım ağından faydalanıyor.

Ocak 2019’da yürürlüğe girecek olan yeni organizasyon ile, Odak Kimya, renk doğruluğu ve tutarlılığının üretim sürecinin temel bileşenleri olduğu geniş bir yelpazede tüm sektörelere hizmet verecek. Dijital görüntüleme, baskı öncesi, baskı ve ambalaj, fotoğrafçılık,boya,plastic,seramik ,tasarım gibi   temel alanların yanı sıra, Odak Kimya daha önce ayrı bir satış kanalıyla temsil edilen   otomotiv ve maden sektörü için renk yönetimi çözümleriyle alaninı genişleterek, ‘’X- Rite’’ın  tüm ürünleri ile tüm sektörlere hizmet veriyor olacak.

X-Rite EMEA Genel Müdürü Antoine Preisig, Türkiye’ye odaklanmanın, X-Rite’in bu büyüyen pazarın ihtiyaçlarına daha iyi hizmet sunmaya olan bağlılığını gösterdiğini düşünüyor.

“Renklerin önemli ve kritik olduğu alanlarda sınıfında en iyi renk yönetimi çözümlerinde en iyiyi geliştirmeye olan bağlılığımızda kararlıyız.Odak ile kapsamı genişletilen işbirliği ve uzman bir ekibinin oluşturulması, X-Rite müşteri ve ortaklarının hizmet seviyesi, ürün bilgisi, reaksiyon süreleri ve yerel pazar koşullarının anlaşılması anlamında en iyiye erişmesini sağlıyor.”

Odak Kimya Genel Müdürü Ayla Çuhadaroğlu, bu ortaklığın hem son kullanıcılar, hem de satıcı konumundaki müşteriler için çok önemli faydalar sağladığını söyledi.’’ X-Rite/Pantone müşterilerine tüm ürün yelpazesi için yüksek kalitede müşteri hizmetleri ve teknik destek sağlayacaklarını dile getiren Ayla Çuhadaroğlu, “Odak Kimya’nın kanıtlanmış dağıtım iş modeli, stok teslimi ürün,daha hızlı teslimat,lokal servis ve kalibrasyon hizmeti, X-Rite/Pantone iş ortaklarına esneklik ve verimlilik sağlıyor” dedi.

Uzmanlık alanlarının renk ölçümü ve yönetimine dayalı çözümler olduğunu ifade eden Ayla Çuhadaroğlu, bu çözümlerin merkezinde X-Rite-Pantone firmasının konumlandığını belirtti.

Odak’ın renk mükemmelliğine dayalı çözümlerde dünya lideri markaların Türkiye temsilciliğini yürüttüğünü dile getiren Ayla Çuhadaroğlu, sadece ürün değil çözüm temin ettiklerini vurguladı.

 X-Rite Hakkında

X-Rite, tamamen sahip olduğu yan kuruluşu Pantone LLC ile birlikte, renk bilimi ve teknolojisinde dünya lideridir. Şirket, ölçüm sistemleri, yazılım, renk standartları ve hizmetleri ile renk çözümleri geliştirir, üretir, pazarlar ve destekler. Grand Rapids, Mich. Ana merkezi ve Regensdorf, İsviçre ve Hong Kong, bölgesel merkezleriile X-Rite, bayilere ve 20’den fazla şirkete ait üretim tesisi ile müşterilerine tam kapsamlı renk yönetimi sistemleri ve çözümleri sunmaktadır. Amerika, Avrupa ve Asya’daki satış ve servis ofisleri. X-Rite, baskı, ambalajlama, fotoğrafçılık, grafik tasarım, video, otomotiv, plastik, boya, tekstil, dişçilik ve medikal gibi bir dizi sektöre hizmet vermektedir. X-Rite hakkında daha fazla bilgi için lütfen web sitesini ziyaret ediniz. www.xrite.com

Pantone Hakkında

X-Rite, Incorporated’ın tamamen iştiraki olan Pantone LLC, yaklaşık 50 yıldır dünyanın renk otoritesi olmuştur ve tasarım profesyonellerine yaratıcı keşif ve ifade özgürlüğü için ürün ve hizmetler sunmaktadır. Her zaman renkli bir ilham kaynağı olan Pantone, tüketiciler için boya ve tasarımcı esinli ürünler ve hizmetler sunuyor. Daha fazla bilgi www.pantone.com adresinde mevcuttur. En son haberler, trendler, bilgiler ve konuşmalar için Twitter, Facebook ve Pinterest’te Pantone ile bağlantı kurun.

Odak Hakkında

Odak, 1998 yılında Türk pazarına ileri teknoloji ürünleri sunmak amacıyla kurulmuştur. Odak Kimya, renk mükemmelliğine dayalı uygulama ve yeniliklerle sektörün önde gelen firmalarından biridir. Odak, sınıfında en iyi renk ölçüm sistemlerini sunar. Ürün yelpazesi, formülasyondan kalite kontrol işlemlerine kadar tüm gereksinimleri kapsar. Odak, teknik ürünler için başarının sırrı olan yerel olarak satış donanımı, uygulama ve teknik servis desteği sağlayabilecek çözüm tedarikçisi bir şirkettir. www.odakkimya.com.tr

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir