Renk Ölçümünde Metavue VS3200 Temassız Spektrofotometre Kullanmak için 6 Sebep

,

Eğer yaş ve kuru boyalar, plastikler, kozmetik ürünler veya düzgün olmayan şekilli numuneleri ölçmek isterseniz, sizleri yeni MetaVue VS3200 temassız spektrofotometrimizle tanıştırmak isteriz. Kaplama, plastik, gıda, kozmetik ve daha pek çok alanda endüstriyel uygulamalar için mükemmel bir seçim olacaktır.Bugün sizlere smart spotu ve ekrandaki bir noktayı işaretleyerek ölçüm yaparak, formülasyon ve kalite kontrol yazılımı ile nasıl bütünleştiğinden bahsedeceğiz.

1.Ölçülmesi Zor Numuneleri Kolayca Ölçün
Ölçüm yapılmak istenen numunelerin tamamı homojen ve düzgün şekilli olmayabilir. Örneğin sıvalı bir yüzey Metavue VS3200 ile nasıl doğru renk karşılaştırması yaptığını göstermek için güzel bir örnek.

Eğer ölçümü ekranda görüldüğü gibi yaparsak standart bir spektrofotometre gibi ölçüm yapacaktır ve tüm renkleri algılayacaktır. Fakat örneğimizde olduğu gibi sıvalı bir yüzeyde, tüm gölge ve küçük kusurları görmezden gelerek istenilen renge ulaşabiliriz. “VS3200 Smart Spotu Etkinleştir” kutusunu işaretlerseniz, MetaVue VS3200 tüm pikselleri değerlendirir ve bu rengin bir parçası olmayan gölgeleri ve küçük kusurları ortadan kaldırır. Beynimizin ve gözlerimizin çalışma prensibinde olduğu gibiyazılım matematiksel olarak gölgelendirmeleri ve kusurları kaldırdığında dahaaçık bir renk görüyor olacağız.

2.İstediğiniz Bir Noktadan Ölçüm Yapın
Metavue VS3200’ün smart spot özelliğini kullanılarak sıvalı bir yüzeye uygun plastik veya boyalı bir süsleme yapılmak istenildiğinde doğru renk eşleştirilmesini bu şekilde kolayca yapabileceksiniz.İstediğiniz bir noktadan ölçüm yapın VS3200’ün dijital ekran hedeflemesini kullanarak, ölçüm noktasının boyutunu ve konumunu çok hassas ölçümleri yakalamak için  numuneye dokunmadan bile ayarlayabilirsiniz.
VS3200 ile ihtiyacınız olan rengi yakalamak için ölçüm alanını 2 mm’ye kadar azaltabilirsiniz. Daha büyük ürünler için 12 mm’ye kadar yükseltebilirsiniz.
Kırmızı, sarı ve siyah renklerin ayrı ayrı ölçümlerini almak için ölçüm alanını ekran üzerinde hareket ettirebilirsiniz. Ölçüm yerini seçip işaretleme yöntemi ile ölçmek istediğiniz alanı hızlı ve kolay şekilde ölçebilirsiniz.

3.Ölçümlerinizi Mükemmel Aksesuarlarla Kolaylaştırın
Küçük ve düzlemsel olmayan numunelerin dışında toz, jel ve macun gibi numuneleri cihazınızı kirletmeden ölçmek için sizlere harika Metavue aksesuarlarını sunuyoruz.
Değişen uzunluk ve kalınlıktaki numunelerinizi ölçmek için ayarlanabilir ayak standı, cihaz ve numune arasındaki yüksekliği ayarlamanızı sağlayacaktır. Masaüstü standı ile VS3200’ü kompakt bir masaüstü cihazına dönüştürebilirsiniz.</p>

4.Formülasyon Yazılımı ile Uyumu Yakalayın
VS3200 boya, plastik ve tekstil dahil olmak üzere çeşitli uygulamalar için formül alabilmek adına Color iMatch yazılımı ile uyumlu çalışır.

5.Kalite İşlemlerinizi Etkin Şekilde Kontrol Edin
VS3200, kalite kontrol için birçok esneklik ve kolaylık sunar. Her ölçüm, kendi içerisinde gerçek görüntü saklama, ölçüm gözü büyüklüğü gibi özellikleri kaydeder. X-Rite QC yazılımı, tüm bu ölçüm verilerini içeren iş dosyaları oluşturur, böylece işi açan herkes, ölçümün nerede ve nasıl yapıldığını gözden geçirebilir

6.İlk Gün Performansını Yakalayın
VS3200 ayrıca, ölçüm cihazları arasındaki farklılıkları azaltarak kullanıcıların yaş, aşınma veya çevre koşullarından kaynaklanan sorunları, bir bulut sistemi üzerinden düzelterek renk ölçüm cihazlarının performansını doğrulamasını ve optimize etmesini sağlayan NetProfiler sistemi ile kullanılabilir.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir